Fond FUNDAMENTiQ podporuje výjimečné firmy s IPO potenciálem

Přinášíme nadějným českým a slovenským podnikům kapitál a odbornost pro urychlení jejich rozvoje a jejich přípravu pro vstup na trh START pražské burzy.

Partneři fondu

Manifest Fundamentiq

Pomáháme, ale neřídíme. Přinášíme svobodu

S naší investiční pomocí chceme mít pozitivní dopad na zakladatele a jejich růstové aktivity, které podporujeme aniž bychom usilovali o aktivní převzetí kontroly nad firmou.

„Díky zkušenostem z desítek transakcí a několika IPO dokážene nastavit spolupráci tak, aby byla výhodná pro obě strany, vzbuzovala vzájemnou důvěru a díky tomu přinesla všem zúčastněným co největší užitek. V tom se skrývá naše know-how.“

Vojtěch Štursa Senior Analytik LIFTIA a člen investičního výboru
Manifest Fundamentiq

Stavíme poctivost, pracovitost a výdrž nad rychlý růst

Zakladatelům vytváříme podmínky k dosažení úspěchu a umožňujeme jim tvořit nezapomenutelné příběhy. Náš společný úspěch stojí na pečlivém výběru každé firmy a zakladatelů, na konstruktivní pomoci, vzájemných synergiích, lidské kompatibilitě a sdílených hodnotách.

„S myšlenkou privátního fondu zaměřeného na progresivní projekty se plně ztotožňujeme a vnímáme společné synergie, které při zapojení naší společnosti vzniknou.“

Jaroslav Havel Zakládající partner HAVEL & PARTNERS
Manifest Fundamentiq

Cílíme na projekty, kdy minimálně 9 z 10 dosáhne úspěchu, nikoli naopak

Jsme aktivní poradní součástí v managementu. Nikoli proto, abychom společnost řídili, ale proto abychom pomohli prioritizovat správné kroky a alokaci investičních prostředků tak, aby příprava firmy k IPO byla co nejefektivnější. Díky zapojení vlastních i externích odborníků výrazně zrychlíme potřebné transformační procesy.

„LIFTIA nám pomohla zvládnout všechny dosavadní fáze dynamicky rostoucího hardwarového startupu. I díky jejímu týmu můžeme, společně s našimi partnery měnit dnešek na digitální zítřek v globálním měřítku.“

Pavel Hübner CEO, HARDWARIO
Manifest Fundamentiq

Podporujeme český kapitálový trh

Děláme vše pro to, aby se na burzu dostaly správné firmy a ve správném stavu. Školíme zakladatele a klíčové týmy ve firmách tak, aby pro ně IPO bylo příjemným vyvrcholením letitého budování jejich businessu a zároveň odrazem pro další růst.

„Je skvělé, že kolem trhu START kvasí ekosystém poradců i investorů, kteří mohou dobře sloužit novým emitentům a rozvoji tohoto tržiště. Pro úspěšné fungování jakéhokoliv trhu jsou aktivní investoři i poradci naprosto klíčovou součástí.“

Petr Koblic Generální ředitel pražské burzy

Hledáme firmy s výjimečnou podstatou

Firmám se skvělým produktem, know-how, nápady a potenciálem stát se lídrem ve svém oboru dokážeme kapitálem a odborností pomoci tento potenciál naplnit a připravit se vstoupit na trh START pražské burzy.

Od pražské burzy jsme získali čestné označení POWERED by PX.

„Potkáváme desítky úspěšných firem, které se buď chtějí či musí obejít bez privátních investorů, nebo je jejich růst omezen ochotou bank poskytnout jim financování. Takovým podnikům chceme nabídnout finance a zejména pomoc v obchodě a finančním řízení k tomu, aby mohly vyrůst a připravit se na IPO.“

Tomáš Morava Zakladatel LIFTIA a člen investičního výboru
1 Seznámení

Společně ověříme potenciál a kompatibilitu vaší firmy

Hledáme progresivní příběhy se silným leadershipem, skvělým produkty, know-how, RnD a nápady. Společně ověříme, že spolupráce bude přínosem pro obě strany a domluvíme se na výši investice.

2 Investice

Poskytneme vaší firmě kapitálovou investici

Na základě společného plánu poskytneme peněžní prostředky na podporu zrychlení rozvoje firmy a zajištění její stability.

3 Spolupráce

Předáme znalosti z oborů, kterým rozumíme

Nalezneme obchodní a technologické synergie, pomůžeme nastavit expanzní a finanční plány. Společně vyladíme interní procesy, připravíme finanční reporting a pomůžeme zajistit růst hodnoty.

4 Příprava na IPO

Připravíme vaši firmu pro vstup na burzu

Naším společným cílem a snem je vstup na trh START pražské burzy. Pomůžeme vám s přípravou a realizací IPO strategie, seznámíme vás s klíčovými investory a pomůžeme koordinovat související marketing.

Máte výjimečnou firmu s IPO potenciálem?

Ozvěte se Tomášovi e-mailem nebo si rovnou rezervujte bezplatnou 30minutovou online schůzku

tomas.morava@liftia.cz

Domluvit online schůzku
Staňte se investorem

Proč investovat do fondu FUNDAMENTiQ?

Jako jediní v našem regionu vyhledáváme unikátní a silné příběhy, nebroušené diamanty, s potenciálem IPO, jejichž skutečné možnosti dosud zůstávaly neodhaleny. S naší investiční pomocí chceme mít pozitivní dopad na zakladatele a jejich růstové aktivity, které podporujeme aniž bychom usilovali o aktivní převzetí kontroly nad firmou.

Naším cílem je významně investičně podpořit vybrané firmy, přivést je na trh START pražské burzy (IPO) a tím zhodnotit majetek investorů.

Více o možnostech investice najdete na webu evermore.capital

„Naším cílem je významně zhodnotit majetek našich klientů prostřednictvím úspěšných investic do vybraných podniků a uskutečněním jejich veřejné nabídky akcií (IPO). Přinášíme příležitost k nastartování růstu společností, do kterých investujeme. Vstup na burzu vnímáme jako výjimečný okamžik, představující katalyzátor dalšího rozvoje a tvorby hodnoty. Věříme českému kapitálovému trhu a posilujeme jej.“

Tomáš Provazník Výkonný člen správní rady Evermore Capital